KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11809204
nr 1180 9204
Stig Jonzon
(1913-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1985, "skolgränd Eksjö". Olja på duk, 43x33
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 30 april 2018
kl 20:42:43
30/4 19:17:30
Stig Jonzon
Läs mer om Stig Jonzon